Rok 2017

  1. NOCNE MISTERIA NADJEZIORNE

    W tym roku przygotowaliśmy spektakl „Siedem demonów i życie“ według scenariusza i reżyserii zespołu: Łukasz Zep, Mariusz Sumionka, Gertruda Gromowska i Jerzy Jaroch. Została podtrzymana tradycja spotkań misteryjnych. (spektakl został przedstawiony w całości – ze względu na nawałnicę nie zdążyliśmy przedstawić tylko sceny finałowej.

    W przygotowanie i wykonanie spektaklu zaangażowanych było ok. 60 osób (mieszkańcy w różnym wieku i różnych profesji grupa młodzieży oraz dzieci w układach tanecznych). Spotkania i próby pozwolą trwały ok. 5 miesięcy. Prezentacja spektaklu odbyła się w dniu 11 sierpnia – przechodząca nawałnica nie pozwoliła na prezentację sceny finałowej, jednak wśród licznej jak zawsze publiczności spora część wytrwała do końca.

  2. NA LEŚNYCH SZLAKACH ROWWEROWYCH

    • Inwentaryzację oznakowań na szlakach wyk. członkowie TMZC (transport własnymi środkami lokomocji z dopłatą do paliwa). Zostały zakupione znaki na uzupełnienia na szlaku Borowej Ciotki. Konieczny jest jeszcze zakup brakujących znaków do pozostałych szlaków.
    • Opracowano i wydano przewodnik „Sołectwa na Lokalnych Leśnych Szlakach Rowerowych Gminy Cekcyn”. Zebranie i weryfikacja informacji przeprowadzone były na wiosennych zebraniach wiejskich w poszczególnych sołectwach. Dokumentacje fotograficzna wykonały: 9 instruktorek świetlic, młodzież z nieformalnej grupy „Traperzy” z koordynatorka Moniką Wesołowską oraz członkowie TMZC. Przygotowanie i wydruk mini-przewodnika wykonała prezes TMZC oraz drukarnia STANDRUK.
  3. DLA SENIORÓW W NASZYCH ŚWIETLICACH

    • Rozpoczęliśmy działania projektowe z seniorami. Realizacja projektu pozwoliła na rozpoczęcie procesu Integracji starszych mieszkańców, zamieszkałych poza Cekcynem. Warsztaty dały możliwość wykorzystania potencjału osób starszych w zadaniach plastycznych a także wzbudziły chęć dalszego uczestnictwa w działaniach projektowych. Wybór warsztatów okazał się bardzo trafiony – technika marmoryzacji pozwalała każdemu uczestnikowi niezależnie od wieku i umiejętności wykonać własna prace. Dawało to poczucie satysfakcji oraz zadowolenia. Wszyscy uczestnicy deklarowali chęć uczestniczenia w kolejnych spotkaniach o poszerzonym już zakresie działań. W warsztatach łącznie uczestniczyło 31 osób. W trakcie dożynek gminnych w Zdrojach przygotowana została wystawa najciekawszych prac.
  4. W GMINNYCH ŚWIETLICACH

    • Odbył się jubileuszowy X Festiwal Teatralny Świetlic Wiejskich. Dolinę Muminków odwiedzali goście z różnych bajek. Dla uczczenia jubileuszu wykonana została foto-tablica przed UG a także wystawa rocznicowa w Gminnym Ośrodku Kultury.
    • Organizacja biwaków świetlicowych. Latem 2017r. w Starej Szkole w Trzebcinach odbywały się biwaki świetlicowe. Uczestniczyły w nich dzieci i młodzież ze świetlic w Brzoziu, Iwcu, Nowym Suminie, Zdrojach i Wielkich Budziskach. Biwaki odbyły się w terminach 6 – 8. 07.2017, 31.07 – 2.08.2017 i 3 – 5.08. 2017W 3 turnusach uczestniczyło łącznie 73 osoby (67 + 6 opiekunów).
  5. ZANIM PÓJDĄ DO PRZEDSZKOLA

    • Wiosenny i jesienny kiermasz „Podaj dalej”
    • Rodzinny Piknik Malucha. Organizatorami byli: „Bajkowa Kraina”, Gminne Centrum Dziecka i Rodziny i Towarzystwo Miłośników Ziemi Cekcyńskiej. Dopisała frekwencja – uczestniczyło 57 dzieci z rodzicami i opiekunami, uczęszczających na zajęciach żłobka w Cekcynie oraz Grup Zabawowych w Ostrowie, Brzoziu, Ludwichowie i Wielkich Budziskach. Wśród atrakcji m.in. dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, zabawy ze strażakami z OSP Nowy Sumin, przejażdżki konną bryczką, malowanie twarzy i szereg zabaw. Zajęcia prowadziły opiekunki „żłobkowe” i animatorki Grup Zabawowych. Oprawę muzyczną zapewnił p. Rafał Łepek.
    • Spotkanie mikołajkowe „Sosenki Maluchom” z programem artystycznym, przygotowanycm przez p. Marikę Hoffmann i grupę przedszkolną Sosenki.
  6. I JESZCZE…

    • Kol. Witek Błasiak przygotował i przeprowadził ciekawe spotkania na zimowisku w GOK. Podzielił się z uczestnikami swoją wiedzą o krótkofalarstwie, historii radia, zasadami tworzenia zbiorów tematycznych.
    • Renata Staniłko i Felicyta Król-Pawelska 28 marca uczestniczyły w seminarium „Aktywne dzieci – aktywne społeczeństwo”, zorganizowanym przez Fundację V4SPORT i wójta Gminy Lubiewo.
    • W dniach 18-19 października w Tucholi na zaproszenie Narodowego Instytutu Dziedzictwa kol. Małgorzata Behrendt, Izabela Złotowska, Justyna Wilkiewicz i Felicyta Król-Pawelska uczestniczyły w szkoleniu z zarządzania dziedzictwem lokalnym.
    • 27.10.2017 wójt Jacek Brygman i Felicyta Król-Pawelska uczestniczyli w uroczystym spotkaniu z okazji 30-lecia Fundacji Wspomagania Wsi