Rok 2018

 1. NOCNE MISTERIA NADJEZIORNE

  kolejny ROK udało się zbudować zintegrowany zespół, który przygotował i przedstawił tegoroczny spektakl misteryjny. „A wiodła je pycha…”. Nawiązywał on tematycznie do spektaklu ubiegłorocznego, którego finał zakłóciła nawałnica. Niezmiennie od lat nie zawiodła misteryjna publiczność.

  Podtrzymano tradycję spotkań misteryjnych, tym razem przy sprzyjającej pogodzie; Wystąpiła – również tradycyjnie – współpraca międzypokoleniowa mieszkańców (w spektaklu uczestniczyło 8 dzieci w wieku 6 – 15 lat, grupa 7 młodych ludzi, prezentujących układy taneczne oraz 24 aktorów dorosłych).

  Zgodnie z opinią Walnego Zebrania TMZC odstąpiono od próby przygotowania spektaklu w hali widowiskowo-sportowej (jako alternatywy w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych) – warunki w hali nie zapewnią właściwego „klimatu misteryjnego”.

 2. SENIORZY W NASZYCH ŚWIETLICACH 2

  Celem projektu była głównie Integracja starszych mieszkańców, zamieszkałych poza Cekcynem.

  Przeprowadzone warsztaty umożliwiły wykorzystania potencjału seniorów w różnych formach plastycznych (marmoryzacja, zdobienia świąteczne, kompozycje własne). W warsztatach uczestniczyło 47 osób. Odbyło się 5 spotkań w świetlicach wiejskich w Zielonce, Małym Gacnie, Ostrowie, Wielkich Budziskach i Ludwichowie. Spotkania warsztatowe będą kontynuowane.

 3. LEŚNE SZLAKI ROWEROWE – ZAKOŃCZENIE ODNAWIANIA OZNAKOWAŃ

  Projekt obejmował zakup brakujących znaków na podstawie wykonanej inwentaryzacji oraz montaż na szlakach – głównie na obszarach niedostępnych w roku ubiegłym ze względu na szkody po nawałnicy.

  Szlak Borowej Ciotki jest uzupełniony całkowicie – pozostały jeszcze niewielkie braki na szlakach żółtym i czerwonym, które zostanie dokończone wiosną przed sezonem ze środków własnych TMZC.

 4. ZANIM PÓJDĄ DO PRZEDSZKOLA

  • Wiosenny i jesienny kiermasz „Podaj dalej”
  • Piknik Malucha – organizatorzy: Żłobek „Bajkowa Kraina” oraz Gminne Centrum Dziecka i Rodziny. W pikniku uczestniczyły dzieci, uczęszczające do żłobka i Grup Zabawowych wraz z rodzinami.
  • Spotkanie mikołajkowe „Brzozy Maluchom” z programem artystycznym, przygotowanym przez p. Marikę Hoffmann i grupę przedszkolną Brzozy.
 5. „INWESTYCJE PROW TWOIMI OCZAMI”

  Za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Kultury realizowany był projekt, dofinansowany ze środków PROW. Obejmował on organizację konkursu plastycznego „Inwestycje PROW twoimi oczami” oraz przeprowadzenie Turnieju Międzysołeckiego

 6. PORA NA MARZENIA SENIORA

  Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” wraz ze swoim Fundatorem PKN ORLEN ogłosiła konkurs grantowy skierowany do społeczności lokalnych – „Moje miejsce na Ziemi”. Towarzystwo Miłośników Ziemi Cekcyńskiej zgłosiło do konkursu projekt „Pora na marzenia seniora” – mobilny pakiet międzyświetlicowych działań dla seniorów. Został on przygotowany i realizowany we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz świetlicami wiejskimi naszej gminy.

  Celem projektu było opracowanie mobilnego pakietu działań dla seniorów we współpracy międzypokoleniowej w świetlicach wiejskich gminy Cekcyn.

  Projekt obejmował:

  • spotkania ze specjalistami w zakresie ochrony zdrowia
  • seanse filmowe w świetlicy wiejskiej, skierowane zarówno dla starszych jak i młodzieży
  • lorganizację wycieczki tematycznej oraz wyjazdów do ciekawych miejsc gminie i powiecie (zwiedzanie hali sportowej w Cekcynie, wizyta w Wiosce Borowiackiej w Nowym Suminie, wyjazd do Wioski Kwiatowej w Żalnie)

  Darczyńca przekazał na rzecz TMZC darowiznę pieniężną w wysokości 7 500 zł.

  Projekt rozpoczął się 03.12.2018, a zakończenie przewidywane jest na czerwiec 2019.