Projekty

Warsztaty pt. Koraliki i druciki

Zadanie jest dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Warsztaty organizowane są przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Cekcyńskiej przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Cekcynie.

W dniach 6 i 7 lipca 2021 r. grupa dzieci oraz młodzież rozpoczęły swoją przygodę z własnoręcznie wykonywaną biżuterią. Jako pierwsze odbyły się warsztaty wire wrapping. Po wprowadzeniu do warsztatów czym jest wire wrapping i na czym polega (krótki rys historyczny, drut i jego rodzaje, narzędzia przydatne przy pracy) rozpoczęliśmy naszą przygodę. Na początek wykonaliśmy wisior – bryłka surowego kryształu oraz pierścionki z koralikami. Kolejnego dnia poznaliśmy splot gorsetowy i wykonaliśmy nadredki – dekorację do włosów oraz każdy z nas wykonał biżuterię dowolną.

W dniach 12, 13 i 14 lipca 2021 r. odbyły się warsztaty z plecenia bransoletek shamballa. Dzieci w trzech grupach 10-cio osobowych poznały tajniki splotu makramowego do zrobienia nietypowej bransoletki. Do pracy potrzebowaliśmy odpowiedni sznurek oraz różne koraliki tj. z cyrkoniami, drewniane czy akrylowe.

W dniach 20 i 21 lipca 2021 dzieci i młodzież na warsztatach wykonywały breloki. Breloki te posłużą jako przypinka do plecaków, nerek, torebek czy kluczy.

W piątek 23 lipca 2021 r. w amfiteatrze nad Jeziorem Wielkim Cekcyńskim odbyło się podsumowanie projektu pn. „Koraliki i druciki”. Dzieci prezentowały biżuterię wykonaną podczas warsztatów. Czas mile spędziliśmy przy muzyce, zabawach, bańkach mydlanych i pieczeniu kiełbasek przy ognisku.